Pati Besleme Noktaları sanayi ve yapay zeka teknolojisini kullanarak dünyada ilk olarak Pati Koruyucuları Derneği tarafından tasarlatılıp ürettirilmiştir.

Pati Besleme Noktaları'nın ortaya çıkışındaki ilk amaç sokakta bulunan canların beslenmesinde kullanılan mama israfının önüne geçmektir.

Pati Besleme Noktalarına yüklenecek mamalar her türlü hava şartlarına karşın korunaklı bir ortamda bulunacak, yoğun sıcaktan etkilenmeyecek, yağmur, kar vb yağış durumundan etkilenmeyecek mama ihtiyacı olan sokaktaki canlar Pati Besleme Noktalarına yaklaşınca sensörler aracılığı ile kapaklar açılacak ve beslenme tamamlanacaktır. 


Pati Besleme Noktaları teknik olarak enerjisini kendi üretecek (hiçbir enerjiye ihtiyaç duyulmayacak) savunma sanayisinde kullanılan bir teknoloji ile üretilmiştir.

Enerjiye ihtiyacı olamayan Pati Besleme Noktaları üzerinde bulunan yapay zeka yazılımı ile de Mutlu Patiler Uygulaması ile haberleşecek hangi Pati Besleme Noktasında ne kadar mama kaldığı Pati Besleme Noktasına mama yüklenmesi gerekli bunlar takip edilebilecektir.

Ayrıca Pati Besleme Noktaları üzerinde led panel, kamera, mikrofon lar aracılığı ile istenilen Pati Besleme Noktasına erişim sağlanacaktır.

Pati Besleme Noktalar'ı ile ilgili PDF'imize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Pati Koruyucuları Derneği